Lendav ketas

Ufonähtused HiiumaalSisukord1×1px
Ivo Tarmisto
Kodulehekülg
Tundmatu ilmingud
Eestis
Ufonähtused Hiiumaal

Avaleht
Kahe kera vaatlus
Valguslaigud
Erepunane kolmnurk
Sabaga tumepunane kera
Erkpunane kera
Veripunased valgusvihud
Helendavad objektid
Punane poolsfäär
Plinkivate tuledega Ufo
Hõbedaselt helkiv objekt
Ufo tegutses kolmel õhtul
Kahe 10-meetrise tulekera lähivaatlus
Suur UFO-kera Sõru kohal
Viited & Video

1×1px

Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
insigiilKahe 10-meetrise lõõmava tulekera lähivaatlus Kärdla linnas


Aeg: 29. august 2013.a. kell 21.30

Tavaliselt sellel kellaajal veel pime ei ole, kuid sellel õhtul oli mere kohal äike (selleks ajaks küll möödunud) ja taevas pilves. Et väljas läks pimedaks ja tibutas veidi vihma ning välised toimetused selleks päevaks tehtud, läksin tuppa. Akende taga oli kottpime, tänavatuled ei põlenud. Tekkis mingi mahajäetuse või hirmutunne, otsustasin välisukse lukku keerata (tavaliselt teen seda vahetult enne magamaminekut). Läksin esikusse, et uks lukku keerata, kuid miskipärast pidasin vajalikuks järgi uurida, kas ikka sajab või ei. Läksin välistrepile - ei sadanud.
Trepil seistes tundsin vajadust hoov veelkord üle vaadata - ei saanud ise ka aru milleks. Andsin endale selgesti aru, et on pime ja ma ei näe ju seal nagunii midagi. Hoovi minekuks tuleb minna ümber garaaži ja nii kui ma garaaži hoovipoolse nurgani jõudsin, oli otse minu ees krunditaguste puude kohal tohutu lõõmav tulekera.
Esimene mõte oli, et siin ta siis on ja seejärel hirm. Surusin end vastu garaaži külgseina, nii et tulekera minuni ei paistnud. Ümberringi oli pilkane pimedus, kirusin end, et välja olin tulnud. Ühtki naabrit polnud kuulda ega näha, ainult tuled akendes. Seisin mönda aega, silmad harjusid pimedusega. Siis avastasin, et vaatamata tohutule tulekerale pole ümberringi mingit valgust ega varje näha. Hirm oli küll, aga uudishimu suurem. Mõtlesin, et see kera maandus minu garaaži taha hoovile ja kustutas tuled.
Piilusin ümber nurga ja avastasin, et tulekera oli nüüd naabri krundi kohal ja palju kõrgemal. Arutasin endamisi, mis see küll olla võiks. Rakett see ei olnud, välk ilmselt ka mitte. Kera liikus sujuvalt ja hääletult. Mõtlesin, et äkki on õhus põlema süttinud helikopter (neid on siin sageli näha), aga siis pidanuks ta mingit müra tegema või alla kukkuma. Igal juhul oli kera ikka veel nii suur, et pidasin targemaks varjuda. Läksin ümber garaaži tänavapoolsele küljele ja surusin end vastu garaaži uksi. Eeldasin, et peagi peaks kera tõustes üle katuste nähtavale ilmuma. Ootasin ja arutlesin, et tuleks naabrid välja kutsuda, aga kartsin, et nähtus kaob enne, kui jõuan neile selgeks teha, mis õieti väljas toimub. Kuna kera minu vaatevälja ikka veel ei ilmunud, läksin veelkord ümber garaaži asja uurima.
Nüüd oli kera juba väga kõrgel. Tulin tagasi tänavapoolsele küljele ja peagi ilmus kera kõrguses nähtavale. Jälgisin, kuni kera jõudis pilveni ja haihtus. See oli minu arvates väga imelik, sest nii kuu kui päike kumavad läbi pilve, aga see kera lihtsalt haihtus.
Läksin tänavale uurima, kas ehk keegi peale minu veel juhtus tulekera nägema. Ei olnud ainsatki hinge. Hakkasin tuppa minema, aga trepi ees tekkis küsimus, miks ma üldse olin õue tulnud? Meenus, et pidin hoovile minema, aga milleks? Nii läksingi taas ümber garaaži ja hoovipoolse nurgani jõudes kordus sama pilt - puude kohal oli tohutu lõõmav tulekera.
Esimene kera ei olnud mulle midagi hullu teinud, nii ma teist enam ei kartnud. Kera liikus nurga all minu poole, samal ajal tõustes. Eestvaates oli ta täiesti ümmargune. Tundus, et tulesõõri keskmes oli pisike tumedam tuum, selle ümber heledam oranž lõõm ja välisring jällegi tumedam. Ilmselgelt oli keral mingi kest, sest leegid välja ei ulatunud (kuigi kõrgemale tõustes tundus vastupidi). Naabri hoovi kohale tõustes pidi kera minu poole küljega olema ja siis tundus ta mulle nagu pisut välja venitatud.
Olen hiljem palju arutlenud kerade suuruse ja kauguse üle. Arvan, et nad olid minust 60 kuni 100 meetri kaugusel ja ca 10 m läbimõõdus. Kerad liikusid kirde suunas tõustes ca 45 kraadise nurga all. Teine kera järgis täpselt esimese liikumist. Vaatluse kestust on väga rakse hinnata, kuid vähem kui 5 minutit see olla ei saanud.
Järgmine päev oli taas päikseline ja õhtul samal kellaajal veel päris valge.

Juhtum on kirja pandud vaatleja enda poolt.

How to Use "Google Translate"


The First Way:
  • Choose from the "Google Translate" gadget the language you want to translate into and select it and the whole web page text is translated into your choosen language.
The Second Way:
  1. Select the text you want to translate on the web page.
  2. Choose "Copy" for the selected text.
  3. Click on the "Google Translate" gadget text area.
  4. Now opens the "Google Translate" web page and paste the selected text into the form box.
  5. Choose from the right form the language you want to tramslate into and click on "Translate".
Tagasi algusesse