Lendav ketas

Ufonähtused HiiumaalSisukord1×1px
Ivo Tarmisto
Kodulehekülg
Tundmatu ilmingud
Eestis
Ufonähtused Hiiumaal

Avaleht
Kahe kera vaatlus
Valguslaigud
Erepunane kolmnurk
Sabaga tumepunane kera
Erkpunane kera
Veripunased valgusvihud
Helendavad objektid
Punane poolsfäär
Plinkivate tuledega Ufo
Hõbedaselt helkiv objekt
Ufo tegutses kolmel õhtul
Kahe 10-meetrise tulekera lähivaatlus
Suur UFO-kera Sõru kohal
Viited & Video

1×1px

Lehekülje koostas &
teostas Ivo Tarmisto
insigiilOli vist UFO


13. august 1990.a. Toitsin oma kuuvanuse lapse kell 14.00 - 14.30 paiku ning viisin ta köögiakna alla vankrisse magama. Miskipärast olin väga rahutu ja käisin last iga natukese aja tagant vaatamas. Seostasin oma pisukest närvilisust 9. augustil kella 16.30 ümber toimunud "ehmatusõnnetusega". Nimelt demonstreeris Lauri-nimeline Emmaste noormees minu ja mu laste peal julgust ning osavust, kihutades mootorrattal otse meie suunas. Olin lastega liivakasti ääres. Umbes 1 m kaugusel vankrist suutis ta ratta kõrvale keerata ja põrutas täie hooga vastu elektriposti. Ratas tegi koos ratturiga kukerpalli. Pauk läks meist imekombel mööda.

Niisiis käisin tihti aknast last piilumas. Ühel järjekordsel vankrikontrollil hakkas silma taevas suhteliselt aeglaselt liikuv, päikese käes helkiv metalne lennuriist. Kell oli täpselt 16.00. Avasin akna, et kuulda häält, mida lend peaks tekitama. Häält polnud. Pikemalt sundis objekti vaatlema tema haruldane välimus. Meie õhusõidukid paistavad lennul maast vaadatuna tumedatena. Too aga helkis heleda hõbeda taoliselt. Kujult oli ta ovaalne, kanamuna sarnane, ees mingi must terav moodustis. Nähtut võiks võrrelda helikopteriga, mis tagurpidi lendama pandud. Sõiduk hõljus tasasel rahulikul lennul üsna metsa kohal Emmaste poolt Kassari suunas. Kassari suunas seetõttu, et oli näha, kuidas objekt tegi kerge pöörde sinnapoole.

Esmalt käis mõte läbi, et tegu on luulupettega. Kutsusin oma nelja-aastase tütre tunnistajaks. Tüdruk hüüdis innustatult: "Oi! Ema, ma tahaksin UFO-ga kaasa sõita!" (Ta on nende olemasolust teadlik, käis koos meiega Raudsiku loengul) Natuke kõhe hakkas. Seejärel tormasin tuppa fotoaparaadi järele, siis õue, et jõuaks paar pilti teha. Õue peal oli meil ülal korteris elav Maret Stranberg, kelle tähelepanu ka lennuobjektile juhtisin. Ta arvas, et tõesti veider lendaja, täiesti hääletu. Hakkasin just pildistama , kui sõiduk kergesse pilvesumusse suundus. Oli järel vaid õrn tume plekk. Tegin paar klõpsu, tume plekk võttis rahulikult suuna Kassarile ja kadus silmist. Seejärel avastasin, et olin unustanud kauguse reguleerimata ... Lihtsalt viha tegi! Ju siis nii pidi minema. Püüaksin sõidutrajektoori käejoonise abil edasi anda.

Klõps pildil avab suurema pildi
Ufo lennu skeem Valgul

Küllike Hiiemäe

Artikkel ajalehest "Hiiumaa" 30. august 1990.a.

How to Use "Google Translate"


The First Way:
  • Choose from the "Google Translate" gadget the language you want to translate into and select it and the whole web page text is translated into your choosen language.
The Second Way:
  1. Select the text you want to translate on the web page.
  2. Choose "Copy" for the selected text.
  3. Click on the "Google Translate" gadget text area.
  4. Now opens the "Google Translate" web page and paste the selected text into the form box.
  5. Choose from the right form the language you want to tramslate into and click on "Translate".
Tagasi algusesse